توسعه فناوری
کسب‌و‌کار بر پایه جلبک
بانک سلولی
جلبک و ریزجلبک
مشاوره تخصصی
کشت و فرآوری

تولید الکتریسیته با جلبک | توانایی جلبک ها در تولید الکتریسیته

در یک آزمایشگاه کوچک، در حوالی برکلی، نقشه ای عملی مشود که می تواند انقلابی در صنعت باطری ها ایجاد کند. و راز این قدرت در چیست؟ جلبک.

جلبک ها در تولید الکتریسیته

توانایی جلبک ها در تولید الکتریسیته | تنها 11 ثانیه …

تحقیقات زیادی در مورد توانایی جلبک ها در تولید الکتریسیته تا کنون انجام شده است. اما پروتوتایپی که آدام فریمن طراحی کرده نوع جدیدی از باطری هست که حتی می تواند موتور تسلا را روشن کند و سرعتی حدود 200 برابر بیشتر از باطری های لیتیومی به آن بدهد. فریمن کمپانی alGAS را برای واقعیت بخشیدن به این پروژه به راه انداخت.

او همچنین ادعا می کند که باطری های جلبک سریعتر شارژ می شوند و زمان طولانی تری نیز انرژی را حفظ می کنند. فیبرهایی به نازکی کاغذ در جلبک ها سطحی را برای انتقال آسانتر یون ها فراهم می کنند و نتیجه اینکه باطری در عرض 11 ثانیه شارژ می شود. تنها 11 ثانیه نه دقیقه و ساعت!!!

پیشنهاد مطالعه: استفاده از جلبک ها برای حل مشکل پلاستیک

یک باطری جلبکی چگونه کار می کند؟

فتوسنتز و تنفس سیانوباکتری، چرخه‌ای است که طی آن سلول‌های گیاهان به رد و بدل کردن زنجیر‌های الکترونی می‌پردازند. با به دام انداختن الکترون‌هایی که در جریان فتوسنتز و تنفس سلول‌های جلبک‌های سبز-آبی جابجا می‌شوند، می‌توان انرژی الکتریکی را در یک چرخه طبیعی تولید کرد.

جلبک ها در تولید الکتریسیته

باتری‌های سلولی مبتنی بر فتوسنتز از یک کاتد، آند و یک ماده پروتئینی به منظور جابجایی الکترون تشکیل شده‌اند. در این ساختار جلبک سبز-آبی در آند باتری قرار گرفته و پس از انجام فتوسنتز، الکترون‌ها در سطح الکترود مورد نظر آزاد می‌شوند. با استفاده از این فرآیند می‌توان از این باتری سلولی انرژی الکتریکی آزاد کرد.

مطالعات قبلی نشان داده بودند که جلبک توانایی تولید الکتریسیته و استفاده به عنوان باطری را دارد، اما اینکه چقدر می توان این باطری را شارژ کرد و چه مقدار برای روشن کردن موتور یک ماشین نیاز است سوالی است که فریمن به آن پاسخ می دهد.

پیشنهاد مطالعه: خطرات زیست محیطی شکوفایی جلبکی

و همچنین در مورد قیمت تمام شده آن( کشت جلبک و تولید باطری های قابل شارژ) 5000 دلار آمریکا را پیش بینی کرده است. آنچه که پروتوتایپ فریمن را با تحقیقات قبلی متفاوت می کند استفاده از یک پلیمرزیستی است که با اتصال به یکدیگر می توانند بر هم کنش بهتری با جریان الکترونی و در نتیجه تولید انرژی بالاتری داشته باشند.

اگر چه پروتوتایپ، امروز، در حد یک شلف آزمایشگاه با فلاسک های پر از جلبک است، اما فریمن پتانسیل آن را چیزی فراتر از حد تصور می داند.

 

تصور اتوموبیلی که با یک باطری زنده در کسری از دقیقه شارژ می شود، قیمت بالایی ندارد و به محیط زیست آسیبی نمی رساند.

پیشنهاد مطالعه: جلبک در داروسازی

کلمات کلیدی: تکنولوژی سبز، باطری، جلبک، تسلا

دسته بندی: انرژی های نو و سوخت های زیستی، فناوری های نوین

 

منابع:

https://phys.org/news/2015-10-micro-photosynthetic-power-cells-green.html

http://algaetrends.com/2014/06/algae-battery-power-tesla/

https://techcrunch.com/2014/05/30/this-algae-battery-could-power-a-tesla-with-200x-the-charge/

یک دیدگاه بگذارید

راه های ارتباطی

@zisthub

09120269404

zisthubco@gmail.com